Microchip Technology DSPIC33FJ12MC202-I/SP
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : DSPIC33FJ12MC202-I/SP
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Microchip Technology
Series : dsPIC™ 33F
CoreProcessor : dsPIC
CoreSize : 16-Bit
Speed : 40 MIPs
Connectivity : I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, Motor Control PWM, QEI, POR, PWM, WDT
NumberofI/O : 21
ProgramMemorySize : 12KB (12K x 8)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : -
RAMSize : 1K x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 3V ~ 3.6V
DataConverters : A/D 6x10b/12b
OscillatorType : Internal
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Through Hole
Package/Case : 28-DIP (0.300, 7.62mm)