Microchip Technology PIC16F1709-I/P
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : PIC16F1709-I/P
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Microchip Technology
Series : PIC® XLP™ 16F
CoreProcessor : PIC
CoreSize : 8-Bit
Speed : 32MHz
Connectivity : I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
NumberofI/O : 18
ProgramMemorySize : 14KB (8K x 14)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : -
RAMSize : 1K x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 2.3V ~ 5.5V
DataConverters : A/D 12x10b; D/A 1x8b
OscillatorType : Internal
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Through Hole
Package/Case : 20-DIP (0.300, 7.62mm)
Contact Now
Microchip Technology PIC16F1709-I/P IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20DIP
Part.PIC16F1709-I/P
ManufactureMicrochip Technology
DescriptionIC MCU 8BIT 14KB FLASH 20DIP
CorePIC
Core Size8-Bit
Speed32MHz